Հերմինե Նաղդալյանը վերընտրվել է ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնում
ԵԽԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը ԵԽԽՎ լիագումար նիստում վերընտրվել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում:
Հիշեցնենք, որ Հերմինե Նաղդալյանը ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնը զբաղեցնում էր 2016 թվականի հունվարի 25-ից, եւ ըստ ԵԽԽՎ կանոնակարգի, վերընտրվելուց հետո կշարունակի պաշտոնավարել մինչեւ հաջորդ նստաշրջան:
ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնում այս տարի ընտրվել են Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Անգլիայի, Իսպանիայի, Մոլդովայի, Ուկրաինայի, Նիդերլանդների, Նորվեգիայի, Պորտուգալիայի, Ռումինիայի, Սերբիայի, Սլովակիայի, Անդորրայի, Կիպրոսի, Էստոնիայի պատվիրակությունների ներկայացուցիչներ:
Հերմինե Նաղդալյանը ԵԽԽՎ հունվարյան նստաշրջանում վերընտրվել է նաեւ Մոնիթորինգի հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում:

Hermine Naghdalyan Re-elected in Office of PACE Vice President
At PACE Winter Plenary Session the Head of PACE Armenian Delegation, the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan was re-elected in the office of the Vice-President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE).
Let us remind that Hermine Naghdalyan has been in office of PACE Vice-President since January 25, 2016, and according to PACE Rules of Procedure, after being re-elected she will continue remaining in the office until the next session.
This year representatives of France, Germany, Italy, the United Kingdom, Spain, Moldova, Ukraine, the Netherlands, Norway, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Andorra, Cyprus, Estonia were elected in the office of PACE Vice-Presidents.